Skip to main content

WhatsApp, görüntülü aramalarda ekran paylaşımını başlatıyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platformundaki görüntülü arama deneyimini geliştirmek için en son özelliği olarak ekran paylaşımını tanıttı.

Şirket bu yeni özellikle Microsoft Meet, Google Meet, Zoom ve Apple’ın FaceTime gibi görüntülü görüşme uygulamalarına rakip oldu. Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından dün bir Facebook gönderisi ve Instagram kanalı aracılığıyla duyurulan yeni özellik, belgelerinizi, fotoğraflarınızı ve hatta alışveriş sepetinizi görüntülü görüşmelerde bulunan kişilerle paylaşmanıza olanak tanıyacak.

İlk olarak Mayıs ayı sonlarında Android’de bazı beta test kullanıcıları için piyasaya sürülen WhatsApp’ta ekran paylaşımına “Paylaş” simgesine tıklanarak erişilebiliyor. Kullanıcılar, belirli bir uygulamayı veya tüm ekranlarını paylaşma arasında seçim yapabiliyor.

WhatsApp, TechCrunch’a yaptığı açıklamada, ekran paylaşım özelliğinin Android, iOS ve Windows masaüstünde aşamalı olarak sunulmaya başladığını söyledi.

Ekran paylaşımının yanı sıra WhatsApp, mevcut Portre moduna göre daha geniş ve daha sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sunmak için Yatay modda görüntülü arama desteğini de başlattı.

Kaynak: WhatsApp introduces screen sharing during video calls – TechCrunch