Skip to main content

WhatsApp’ta kullanıcılar artık ekran paylaşımı yapabilecek.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, alacağı yeni güncelleme ile birlikte Microsoft Teams ve Zoom gibi platformlarda ekran paylaşımı özelliğini kullanıcılarına sunacak.

WABetaInfo’nun haberine göre, WhatsApp görüntülü görüşmenin diğer ucundaki kişiyle ekranınızın içeriğini hem kaydedecek hem de görüntüleyecek bir ekran paylaşımı özelliğini kullanıma sunma sürecinde.

Bu özelliği üzerinde ok bulunan bir telefon simgesi tmesil ediyor ve WhatsApp aramalarının altında görünen kamera değiştirme, videoyu sessize alma ve devre dışı bırakma gibi uzun süredir kullanılan araçların yanında yer alıyor. Yeni butona tıkladığınızda, şirketin gösterdiğiniz tüm şifrelere, fotoğraflara ya da ödeme bilgilerine erişebileceğine dair bir sorumluluk reddi beyanı ile birlikte, “WhatsApp ile kayıt ya da yayın yapmaya başlamak ister misiniz?” sorusu beliriyor. Eğer bu sizin için sorun değilse, “Şimdi başlat”a tıklamanız yeterli. Daha sonra görüşme sırasında istediğiniz zaman ekranınızı paylaşmayı durdurabilirsiniz.

Ekran paylaşımı özelliği şu anda yalnızca belirli Android beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor, ancak önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya sunulması bekleniyor. Ancak eski Android modellerinde, daha büyük grup aramalarında veya WhatsApp’ın en son sürümünü indirmemiş kişilerde çalışmayabilir.

Apple, benzer bir ekran paylaşımı özelliğini Ocak ayında FaceTime aramalarına eklemişti. Bir iPhone veya iPad’iniz varsa ve WhatsApp’ı kullanmak sizin için elzem değilse, Apple’ın FaceTime uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Kaynak: WhatsApp test brings screen sharing to Android phones – engadget