Skip to main content

WhatsApp, bünyesine dört yeni özellik ekledi. Detaylar haberimizde…

Facebook’un bünyesinde bulunan ve 1,5 milyadan fazla kullanıcısı olan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platformuna eklediği dört yeni özelliği kullanıcılarla buluşturmaya başladı. WhatsApp’ın yeni özelliklerine yakından bakalım…

1) Parmak izi güvenliği: WhatsApp, uzun süredir beklenen parmak izi kilidini nihayet kullanıma sunuyor. Yeni özellik, kullanıcıların mesajlarını güvenlik altına altına alıyor. Parmak izi özelliğinin aktif edilmesiyle, uygulamaya parmak izi okutmadan girilemiyor. Parmak izinin çalışmadığı durumlarda ise, öncesinde belirlenen şifre ile uygulamaya ulaşılabiliyor.

2) Ses kayıtları otomatik oynayacak: WhatsApp’ın yeni güncellemesiyle birlikte artık sesli mesajlar ardı ardına otomatik olarak oynatılabilecek. Platform bugüne kadar sesli mesajları manuel olarak oynatıyordu.

3) Facebook etiketi: Facebook bünyesinde bulunan WhatsApp’a Facebook etiketi ekleniyor. Artık uygulamanın “Ayarlar” bölümünde WhatsApp’tan Facebook etiketi bulunacak.

4) Sık iletilen mesajlar etiketi: WhatsApp’ın bir diğer özelliği ise sıkça iletilen mesajlar etiketi. Yeni özellikle çok sık iletilen mesajlar etiketlenecek. Platform bu özellik ile sosyal medyada hızlı yayılan sahte içeriklerin önüne geçmeyi hedefliyor. Artık iletilen mesajlarda yeni bir etiket bulunacak ve ilgili mesajın birçok kişiye ulaştırıldığı belli olacak. Bu sayede kullanıcılar, kendisine gelen mesajın özel bir mesaj olmadığını daha kolay anlayabilecek.