Skip to main content

Samsung ve Microsoft uzun vadeli stratejik ortaklıklarındaki bir sonraki adımı açıkladı.

Samsung, Microsoft ile uzun vadeli stratejik ortaklığının bir aşaması olarak cihazlar, uygulamalar ve servisler arasında kesintisiz üretkenlik sağlayacak bir sonraki adımı açıkladı. Artık akıllı telefonları ile kişisel bilgisayarları arasında kolayca geçiş yapabilecekler. Galaxy ve Windows platformlarının üstün özelliklerini bir araya getiren Samsung-Microsoft ortaklığının kapsamı genişlemeye devam ederek, bulut bilişim özelliği ve gelişmiş zekâdan yararlanarak 5G deneyimi sunacak.

Mobil cihazlar ile çalışan kullanıcılar her geçen sene işgücünün daha büyük bir bölümünü oluşturmakta. Bu da kullanıcıların daha kesintisiz iletişim talebine yol açıyor. Analiz şirketi CCS Insight’ın verilerine göre çalışanların yüzde 42’si mobil cihaz üzerinde günde üç saatten fazla zaman harcıyorlar. Bu oranın Y kuşağı çalışanları için yüzde 51’lere ulaşmakta olduğu bilgisi veriliyor. Samsung-Microsoft ortaklığının bu yeni aşaması sayesinde, kullanıcıların her yerde birden fazla cihaz arasında daha senkronize bir deneyim yaşaması mümkün olacak.

Geliştirilmiş Outlook Deneyimi
Microsoft Outlook 100 milyondan fazla cihazda tercih edilmekte. Program elektronik posta, takvim, adres defteri ve dosyaları tek bir uygulamada bir araya getirerek zaman kazandırıyor. Galaxy Note10 ise iş yaşamı ve kişisel iletişimi geliştirerek zaman yönetimini kolaylaştıran, optimize ve entegre bir Outlook uygulaması içermekte.

OneDrive Bulut Depolama
Bu yıl sonbahar aylarından itibaren Samsung Galeri otomatik olarak Microsoft OneDrive hizmetleriyle senkron olacak. Böylece kullanıcılar farklı cihazlardan fotoğraflarına ve videolarına erişebilecekler. Ayrıca en son ne zaman yedekleme yaptıkları gibi ayrıntılarla uğraşmayacaklar.

Bilgisayar İle Akıllı Cihazlar Arasında Kesintisiz Akış
Galaxy Note10’un Hızlı Panel’i içinde Windows bağlantısı bulunmakta. Bu özellik ile mesaj göndermek, bildirimleri yönetmek, fotoğraf senkronu sağlamak ve telefonun içeriğini PC’ye yansıtmak kolaylaşacak. Bu servis herhangi bir Windows 10 PC’si ile bağlantıyı mümkün kılıyor. Galaxy Note10 ile PC arasında fiziksel geçiş yapma ihtiyacı ortadan kalkıyor.

Şirketler İçin Verimlilik
Galaxy Note10 sayesinde Samsung ile Microsoft şirketlerin verimliliklerini de yükseltmeyi hedeflemekte. Bu ortaklık sayesinde ticari kullanıcıların işyerlerine uzaktan erişim olanakları gelişecek ve kullanıcılara eksiksiz bir mobil Office uygulamaları seti sunulacak.