İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 18.09.2020 - 12:14

WhatsApp Web’e girmeyi kolaylaştıracak özellik

Mesajlaşma servisi WhatsApp, masaüstü sürümü için parmak iziyle giriş özelliğini test etmeye başladı. Detaylar haberimizde...

Mesajlaşma servisi WhatsApp, yeni özellikleriyle platformunu yenilemeye devam ediyor. Dünyanın en çok kullanılan servisi,tarayıcılar üzerinden çalışan sürümüne güzel bir özellik ekliyor.

WhatsApp’a parmak iziyle giriş özelliği

Özellikle iş dünyasında yoğu olarak kullanılan WhatsApp Web, hatırlanacağı üzere son olarak PIP güncellemesi almıştı. Bu güncellemeyle kullanıcılar, YouTube veya Instagram üzerinden paylaşılan videoları başka bir sekmede oynatma imkanına kavuşmuştu. WhatsApp Web’e gelen yeni güncelleme, platforma girişi daha da kolay hale getiriyor.

WhatsApp Web sürümünü açmak için ekranda çıkan QR kodun telefonlar üzeriden tanıtılması gerekiyordu. Yeni özellikte bunun yerine telefonların parmak izi sensörü kullanılacak. Özellikle masa başında çalışanları çok memnun eden sürüm, kullanışlı yapısıyla zahmetsiz ve hızlı bir iletişim imkanı tanıyor. Test edilmeye başlayan özelliğin, güvenlik endişesi olan kullanıcılar için sevindirici olacağını söyleyebiliriz.