Skip to main content

WhatsApp artık kullanıcıların Topluluklardaki etkinlikleri planlamasına olanak tanıyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dün yayımladığı bir blog yazısında, kullanıcılarına Topluluklarda etkinlikler düzenlemesi için yeni bir yol sunduğunu duyurdu.

Bu özellik, ister bir toplantı ister bir doğum günü yemeği düzenlemek olsun, buluşmaları ve etkinlikleri doğrudan WhatsApp’ta planlamayı kolaylaştırıyor.

WhatsApp’ın blog yazısında paylaştığı bilgilere göre; herkes etkinlik oluşturabiliyor ve diğer üyeler de yanıt vererek katılım durumlarını tüm gruba bildirebiliyor. Konuklar, etkinliği grubun bilgi sayfasında da bulabiliyor ve etkinliğe gidecek olanlar etkinlik zamanı yaklaştığında otomatik bildirim alıyor.

Şimdilik bir Topluluğun bünyesindeki grupların kullanımına açılan Etkinliklerin, önümüzdeki aylarda tüm gruplara sunulacağını belirtelim.

WhatsApp’ın sunduğu bir diğer yenilik ise, Duyuru Gruplarındaki mesajlara yanıt verme özelliği. Şirketin aktardığı bilgilere göre bu özellik sayesinde hem yöneticiler üyelerinden haber alabilecek hem de bu gruplar sayesinde kullanıcılar Topluluklarında neler olup bittiğini kolayca takip edebilecek.

WhatsApp, kullanıcıların yanıtların gruplandırılması ve küçültülmesi sayesinde başkalarının söylediği şeyleri bağlam içinde görebileceğini ve bildirimlerin herkes için sessize alınacağını söylüyor.

Şirket, insanlara WhatsApp’ta hayatlarını düzenli tutma imkânı tanıyacak daha fazla araç sunmak için önümüzdeki aylarda Topluluklarda ve gruplarda yeni özellikleri kullanıma açmaya devam edeceğini ifade ediyor.

Kaynak: WhatsApp now lets users plan and schedule events in Communities – TechCrunch