Skip to main content

WhatsApp, yüksek çözünürlüklü fotoğraf gönderme desteğinden sonra, HD video desteğini de kullanıma sunuyor.

Geçen hafta yüksek çözünürlüklü fotoğraf gönderme desteğini kullanıma sunan WhatsApp, HD video desteğini de sonunda kullanıcılarıyla buluşturmaya başladı. Şirket HD video desteğinin artık hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulduğunu doğruladı.

HD fotoğraf özelliğine benzer şekilde, HD video özelliği de kullanıcılara yüksek çözünürlüklü videoları WhatsApp üzerinden paylaşma seçeneği sunuyor. Daha önce WhatsApp’tan gönderilen videolar için tek çözünürlük seçeneği 480p idi. Artık HD video desteği sayesinde kullanıcılar WhatsApp üzerinden 720p çözünürlüklü videolar gönderebilecek.

Yeni özelliği kullanmak için tek yapmanız gereken, paylaşmak istediğiniz videoyu veya videoları seçtikten sonra ekranın üst kısmındaki yeni HD butonuna dokunmak. Bu butona dokunduğunuzda standart mı yoksa yüksek çözünürlüğü mü tercih ettiğiniz sorulacak, çözünürlük seçeneklerinin dosya boyutlarını da görebileceksiniz.

WhatsApp’ta paylaşılan görseller ve videolarda olduğu gibi HD videolar da şirketin uçtan uca şifrelemesiyle korunuyor. HD olarak gönderilen videolarda alıcılar videonun üzerinde bir “HD” rozeti de görüyor.

Kaynak: WhatsApp rolls out support for HD video – TechCrunch