Skip to main content

Facebook bünyesinde yer alan popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özelliklere kavuştu.

WhatsApp grup konuşmalarını daha aktif ve etkili hale getirmek  için bir süredir beklenen özellikleri devreye aldı.  WhatsApp’ın yeni özellikleri grup yöneticilerine daha fazla avantaj sağlıyor. Peki yeni güncelleme ile gelen yenilikler neler?

WhastApp grup yöneticilerine avantaj sağlıyor

WhatsApp, yeni özellikleriyle grup sohbetlerinin gizliliği arttırıyor. Grup yöneticileri, tıpkı Instagram biyografi alanındaki bilgiler gibi  grup açıklamaları ve tanıtıcı yazılar gibi bilgiler ekleyebiliyor. Bu özellik sayesinde gruba yeni eklenen kişiler grubun ne amaçla kurulduğunu kolayca görebiliyor. Ayrıca grup bilgilerinde yer alan arama çubuğu sayesinde yeni katılımcıları kolayca aranabiliyor.

Grup yöneticilerinin yetkisini artıran bir diğer yenilikle artık grup yöneticileri haricinde diğer katılımcılar grup bilgisi ve fotoğrafını değiştiremeyecek. Ayrıca sohbette @ simgesi ile grup katılımcıları birbirlerini etiketleyip, doğrudan etkileşime girebilecek.

WhatsApp’ın yeni özellikleri şimdilik sadece Android kullanıcılarına sunulan yeniliklerin ilerleyen günlerde iOS platformuna da sunulması bekleniyor.