Skip to main content

WhatsApp, kullanıcıların tek bir cihazda birden çok hesap eklemesine olanak tanıyan yeni çoklu hesap özelliğini test ediyor.

WaBetaInfo’ya göre, WhatsApp kullanıcıların tek bir cihaza birkaç hesap ekleyebileceği yeni bir özelliği test ediyor. Şu anda beta aşamasında olan özelliğin şimdilik sadece Android kullanıcıları için birden fazla hesap kullananlara genel olarak kolaylık ve rahatlık sağlamak için tasarlandığı belirtildi.

Geçen ay WhatsApp Business’ın beta kullanıcıları tarafından fark edilen özelliği, şimdi ise Android için WhatsApp beta sürümünün en son güncellemelerini yükleyen bazı beta test kullanıcılarının gördüğü ifade edildi.

Çoklu hesap desteği erişimine sahip kullanıcılar, WhatsApp ayarlar sekmesinde QR kodunun yanında bir ok görüyor. Bu oka dokunulduğunda, o anda oturum açılmış olan tüm hesapları gösteren bir kart ve daha fazla hesap ekleme seçeneği açılıyor.

Hesaplar arasında geçiş yapabilmeye imkân tanıyan bu yeni özellik ile iş ve kişisel sohbetler tek bir cihazda tutulabilecek. Sadece belirli Android kullanıcıları ile test aşamasında olan yeni özelliğin ne zaman genel kullanıma sunulacağı ise henüz net değil.

Kaynak: WhatsApp Tests New Feature That Allows Users To Add Multiple Accounts On A Single Device – Digital Information World