Skip to main content

VR eğitim şirketi Immersive Factory girişimi, WaterStart Capital’dan (NCI) 1 milyon euro yatırım aldığını duyurdu.

Bir Vive X şirketi olan ve çevrim içi platformlar üzerinden endüstriyel grupların iş birliğiyle sanal gerçeklik tabanlı mesleki sağlık, güvenlik ve çevre eğitimleri sunan Immersive Factory girişimi, WaterStart Capital’dan (NCI) 1 milyon euro yatırım aldığını duyurdu.

Müşteriler arasında; Shell, Colas, Siemens, Moët Hennessy, Suez, Volvo, P&G, Engie, Airbus, EDF, Veolia, Saint Gobain, Orano, Eiffage, Bureau Veritas ve Air Liquide gibi şirketler yer alan Immersive Factory, sanal gerçeklik kurulumlarında müşterilerine destek olmak için kurduğu perakende ağında 40’tan fazla iş ortağıyla birlikte çalışıyor.

Üç yıl önce Olivier Pierre (CEO), Bertrand Pierre (CCO), Philippe Timsit ve Francis Savic tarafından kurulan Immersive Factory, Londra’da HTC VIVE X programı ve Fransa’da Shell LiveWIRE tarafından destekleniyor. Paris’teki yönetim ve satış merkezi ile Albi’deki Ar-Ge merkezinde yaklaşık 30 çalışana sahip olan şirket, sanal gerçeklik tabanlı eğitimlere odaklanarak bu eğitimleri sunduğu platformu da geliştirmeye devam ediyor.