Skip to main content

Volkswagen’in yazılım birimi Cariad; Spotify, TikTok ve daha birçok uygulamayı araçlarına getirmek için uygulama mağazası açıyor.

Volkswagen, araçlarına uygulama mağazası getirmek için çalışmalara başladı. Spotify, Amazon Music, TikTok, Vector Unit ve FRVR dahil olmak üzere onlarca uygulama, Volkswagen’in (VW) yazılım birimi Cariad tarafından başlatılan yeni bir uygulama mağazası sayesinde başta Audi olmak üzere VW Group’un tüm arabalarına entegre edilecek. Kullanıcılar, araçların içine gömülü dokunmatik ekranlardan bu uygulamalara erişebilecek.

Mobil Dünya Kongresi’nde duyurulan uygulama mağazası, bu yaz 2023 model Audi A4, A5, Q5, A6, A, A8, Q8 e-tron ve e-tron GT araçlarında kullanımda olacak. Daha sonra da VW Group’un tüm arabalarına entegre edilecek.

Mağazada ilk etapta müzik, oyun, navigasyon, elektrikli araç şarjı, haberler, hava durumu ve sosyal medya gibi kategorilerde uygulamalar yer alacak. Bu uygulamalar arasında iHeart Radio, Tidal TuneIn, Chargehub, PlugShare, Vivaldi, Mappo, Road.Travel ve Yelp yer alıyor.

Kaynak: VW’s software unit Cariad launches app store to bring Spotify, TikTok and hundreds more to vehicles – TechCrunch