Skip to main content

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteğiyle ‘Vodafone Önce Kadın’ programı kadınlara girişimcilik fırsatları sunuyor. Vodafone’un geliştirdiği proje, kadınların katılım ve girişimciliklerine destek olarak ülkenin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamayı hedefliyor.  Türkiye…Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteğiyle ‘Vodafone Önce Kadın’ programı kadınlara girişimcilik fırsatları sunuyor. Vodafone’un geliştirdiği proje, kadınların katılım ve girişimciliklerine destek olarak ülkenin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamayı hedefliyor. 
Türkiye için; kadını ekonomik hayatta eşit konuma gelmesinin amaçlandığı ‘Vodafone Önce Kadın’ programı kapsamında yer alan servisler şu şekilde; ‘Vodafone Önce Kadın İlan Servisi’ ile el emeği ürünlerini tek bir SMS ile Türkiye’nin en büyük eticaret platformlarından sahibinden.com ile alıcıya ulaştırmalarına imkân tanınıyor. 
‘Önce Kadın Girişimci Paketi’ ile mobil ve sabit ses, data ve bulut çözümlerini kapsayan tüm iletişim ihtiyaçları için avantajlar sunuluyor. ‘Önce Kadın Destek Paketi’ ile faturasız Vodafone hat sahibi kadınlar, ‘tek seferde 25 TL yükleme ile tüm Vodafone’lularla kendi tarifeleri üzerinden konuşabilecekleri 100 TL’lik destek’ kazanıyorlar.
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray “Günümüzde kadının ekonomik ve sosyal yaşamda eşit ve güçlü bir biçimde var olması bütün dünyanın gündeminde öncelik almakta ve hatta ‘akıllı bir ekonomik model’ olarak benimsenmektedir. Araştırmalara göre, önümüzdeki 10 yıl içinde dünyadaki iş gücüne katılım potansiyeli bulunan 1 milyar kadın bulunmaktadır ve istatistikler 2020 yılında çalışma yaşına gelecek kadınların çok önemli bir kısmının gelişmekte olan ülkelerden olacağını göstermektedir. Toplumsal cinsiyet eşitliği kadın ve erkeğin eşit oranda istihdamı, kadının iş gücüne katılımının önündeki engellerin kaldırılması ve fırsat eşitliğinin getirilmesi, bugün her zamandan daha öncelikli bir konu. Vodafone Türkiye olarak, mobil iletişim teknolojilerine ilişkin global bilgi birikimimizi ve inovasyon gücümüzü, insan hayatına değer ve kolaylıklar sağlamak üzere bu konuda seferber ediyoruz. Yeni bir sosyal iş modeli ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın himayelerinde öncü bir adım atıyor ve Vodafone Türkiye olarak güçlü toplum, güçlü nesiller ve güçlü Türkiye için ‘Önce Kadın’ diyoruz.” şeklinde konuştu.