Skip to main content

Vodafone’un CEO’su Vittorio Colao Ekim ayında görevinden ayrılıyor.

2008 yılından bu yana 10 yıldır Vodafone CEO’su olarak görev yapan Vittorio Colao, Ekim ayında istifa edeceğini açıkladı. Colao’nun yerine, 2014 yılından bu yana şirketin finansman müdürlüğünü üstlenen Nick Read geçecek.  Read’in boşalan koltuğunu ise CFO Başkan Yardımcısı Margherita Della Valle‘nin dolduracağı belirtildi.

Nick Read, Vodafone’un Afrika ve Katar’daki operasyonları, Hindistan, Mısır ve Avustralya’daki ortak girişimlerinin yönetim kurulunda yer aldı. Read konuya ilişkin açıklamasında; “organik planımıza, işimizi dijital dönüşüme çevirmeye ve müşteri deneyimine odaklanmanın tam zamanı” dedi.

Vodafone Grup Başkanı Gerard Kleisterlee, “Yönetim Kurulu adına, Vittorio’ya olağanüstü çalışmaları için şükranlarımızı bildirmek isterim. Vodafone’da küresel dönüşümü gözlemleyen örnek bir lider ve stratejik bir vizyoner olmuştur.  Nick, Vittorio ile birlikte Vodafone Grup’un uluslararası operasyonel ve ticari liderliğini dünya standartlarındaki finansal zekayla birleştiren stratejisinin ortak mimarı oldu.  Vodafone’un, Grup İcra Kurulu Başkanı olarak Nick’in deneyimlerinden büyük ölçüde faydalanacağına inanıyorum.”