Skip to main content

Google, Google Drive’ın yerini alacak platformu Google One’ı resmen tanıttı.

Google’ın bulut depolama platformu Google Drive, yerini Google One’a bırakıyor. Popüler bulut alt yapılarından biri olan Google Drive, artık hayatına Google One olarak devam edecek ve fiyatı  daha ucuz olacak. Bulut çözümünde yeni bir devir başlatacak Google One, Google Drive’da bulunan tüm verileri hiçbir işlem yapmaya gerek olmadan otomatik olarak platformuna taşıyacak.

Google One neler sunuyor?

Google’dan gelen açıklamaya göre, Google Drive depolama alanının tamamı, önümüzdeki birkaç ay içinde Google One’a dönüşecek.  Google’ın en düşük planı ayda 1.99 dolar  ve 100GB’lık depolama alanı sunuyor. 2.99 dolarlık plan  200 GB’lık depolama alanı sunarken 9.99 dolarlık plan ise 2TB’lık alan sunuyor. Daha önce 1TB’lık alan kullananlar ise ek bir ücret ödemeden 2TB’lık depolama alanına sahip olabiliyorlar.

Google One, aynı zamanda depolama alanını beş aile üyesi ile de paylaşmaya imkan veriyor. Depolama alanında her aile üyesi kendi paylaşım alanına sahip oluyor.

İlk kez ABD’de kullanıma açılacak Google One’ın, önümüzdeki aylarda diğer ülkelere de açılması bekleniyor. ABD dışında yaşayanlar, Google One hakkındaki gelişmeleri takip etmek için bu sayfadan kayıt olabiliyorlar.