Skip to main content

Vodafone, dijital dönüşüm hareketi kapsamında son iki yılda 5 milyar TL’lik yatırım yaptı, toplam yaptığı yatırımı 17 milyar TL’ye çıkardı. 

Vodafone, Türkiye’nin dijitalleşmesi için iki yıl önce başlattığı Dijital Dönüşüm Hareketi adlı stratejik yatırım programı ile 5 milyar TL’lik yatırım yaptığını açıkladı. Şirket böylece Türkiye için toplam yatırımlarını 17 milyar TL’ye çıkardı.

2 yıldır yürüttüğü stratejik programla birlikte , toplam mobil gelirde %35,9 pazar payına ulaştı. Vodafone, 2015 mali yılının ilk yarısında toplam telekom gelir pazarını en fazla büyüten operatör oldu.

vodafonetal dönüşüm diji

Türkiye’nin Dijital Dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vodafone, bu vizyonla 2013-14 mali yılının ikinci yarısında ilan ettiği “Dijital Dönüşüm Hareketi” kapsamında teknoloji, sosyal ve hizmet alanlarındaki yatırımlarına hız verdi.

2015-16 mali yılının ilk yarısında toplam telekom pazarını en çok büyüten operatör

Türkiye’de 10’uncu yılını kutlayacağı 2016’ya toplam 17 milyar TL’lik yatırımla girecek olan Vodafone, 2013-14 mali yılının ikinci yarısında ilan ettiği ve 5 yıllık bir dönemi kapsayan “Dijital Dönüşüm Hareketi”nin ilk 2 yılını 5 milyar TL’lik yatırımla kapattığını duyurdu.

Son 2 yılda bir yandan bireylerin ve kurumların dijitalleşmesine katkıda bulunurken, bir yandan da Dijital Dönüşüm hedefinin bir “sektör ve ülke vizyonu” haline gelmesinde önemli rol oynayan Vodafone Türkiye, bu süreçte %35,9 ile toplam mobil gelir pazar payında rekor seviyeye ulaştı. 2015-16 mali yılının ilk yarısında toplam telekom pazarını en fazla büyüten operatör olan Vodafone, aynı dönemde en fazla pazar payı kazanan operatör oldu.