Skip to main content

Vodafone Türkiye üst yönetiminde yeni atamalar gerçekleşti.  Vodafone Türkiye Terminal Pazarlama Direktörü Tarık Akad, uzmanlığını global alanda devam ettirmek üzere Vodafone Almanya Terminal Pazarlama Direktörü olarak atandı. Akad’ın ayrılmasıyla boşalan…

Vodafone Türkiye üst yönetiminde yeni atamalar gerçekleşti. 
Vodafone Türkiye Terminal Pazarlama Direktörü Tarık Akad, uzmanlığını global alanda devam ettirmek üzere Vodafone Almanya Terminal Pazarlama Direktörü olarak atandı. Akad’ın ayrılmasıyla boşalan göreve, daha geniş bir sorumluluk alanıyla KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay getirildi. 
Vodafone Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörlük görevine gelen Ahmet Ulubay, tüm terminal yönetim hizmetinden sorumlu olacak.  
Ahmet Ulubay hakkında
İş hayatına New York’ta, Burlington Inc. Satış ve Pazarlama Müdürü olarak başlayan Ahmet Ulubay, 1999 yılında Türkiye’ye dönerek, Rumeli Holding bünyesinde sırasıyla Ünitel Telefon Pazarlama’da Pazarlama Müdürü ve Direktörü, Star Dijital İletişim’de Genel Müdür ve Star Telekomünikasyon AŞ’de Koordinatör olarak çalıştı. 2006 yılında Ticari Satış Direktörü olarak kariyerine Vodafone Türkiye ailesinde devam eden Ulubay, 2007 yılında Kurumsal İş Biriminden Sorumlu Direktör pozisyonuna atanmasının ardından, 2009 yılında KKTC Telsim’e Genel Müdürü olarak transfer oldu. 


Tarık Akad hakkında
İş hayatına 1999 yılında Microsoft Türkiye’de başlayan Tarık Akad, 7 yıl boyunca şirket bünyesinde Kobi Satış, İş Ortağı Kanalı Yönetimi ve Uluslararası Kanal Programları Yönetimi görevlerini yürüttü. Vodafone Türkiye’ye Kasım 2006’da Distribütör İlişkileri Kıdemli Müdürü olarak katılan Tarık Akad, 2008 yılında Vodafone Türkiye’nin Terminal Bölümü’nün kurulumunda görev alarak, ilk etapta Terminal Portföy Yönetimi Başkanlığı, Haziran 2011’den itibaren ise Vodafone Grubu’na bağlı Terminal Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlendi.