Skip to main content

MasterCard, Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress’te dijital ödemelerin geleceğini temsil eden MasterPass’ı tanıttı.  Kullanıcılara hız ve kolaylık sağlayan MasterPass, satış noktalarında QR kodları ve etiketlerle de desteklenecek. Böylelikle, kullanıcılar ister…
MasterCard, Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress’te dijital ödemelerin geleceğini temsil eden MasterPass’ı tanıttı. 
Kullanıcılara hız ve kolaylık sağlayan MasterPass, satış noktalarında QR kodları ve etiketlerle de desteklenecek. Böylelikle, kullanıcılar ister kasada, isterlerse mağaza içerisinde dolaşırken satın almak istedikleri ürünlerin etiket ya da QR kodlarını mobil cihazlarına okutarak, internet alışverişlerinde ise sadece tek bir tuşa dokunarak satın alma işlemini gerçekleştirebilecekler. 
MasterPass’le ilgili bilgi veren MasterCard Yeni Nesil Ödemeler Bölümü Başkanı Ed McLaughlin artık tüm cihazların birer alışveriş cihazı haline geldiğini söyleyerek “MasterPass geleneksel plastik kartlardan dijital cüzdanlara kadar ödeme yapma şekillerimizi bir araya getirerek tüketicilere bulundukları her yerden ve basit bir şekilde ödeme yapma imkanı sunuyor” dedi. 
Öncelikle Avustralya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de olmak üzere, Belçika, Brezilya, Çin, Fransa, İtalya, Hollanda, Singapur, İspanya ve İsveç’teki tüketiciler 2013 yılı içerisinde MasterPass’in avantajlarından yararlanmaya başlayacak.