Skip to main content

Vestel’in yeni akıllı telefonu Venus V3 5020, Turkcell bayilerinde yerini aldı

Vestel ve Turkcell güçlerini birleştirdi. Bu kapsamda Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Vestel’in Turkcell için 4.5G lansmanına özel olarak geliştirdiği Venus V3 5020 tanıtıldı. 36 ay vadeli aylık 19 lira ödeme imkanıyla satışa sunulan Venus V3 5020, 5 inç ekran boyutuna sahip ve 4.5G teknolojisini de içinde barındırıyor. İlk etapta sadece Turkcell bayilerinde satışa sunulacak olan Venus V3 5020, Türkiye’nin ardından Turkcell’in yurtdışı iştiraklerinde de kullanıcılar ile buluşacak.

vestel

Venus V3 5020’nin lansmanında konuşan Turan Erdoğan, “Yerli ve hızlı” iki teknoloji firmasının güçlerni birleştirdiğini vurguladı. Venus V3 5020’nin tüm üretiminin Vestel City’de yapıldığnı söyleyen Erdoğan, “Cep telefonu pazarında payımız yüzde 2.5 seviyesinde. Yeni telefonumuz ile yüzde 10’a yükselmesini bekliyoruz.”

Vestel bünyesinde, daha iyi bir müşteri deneyimi için “Güven Üssü” kurduklarını sözlerine ekleyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Telefonları arızalanması halinde Güven Üssü’ne getiren müşterilerimizin 1 saat içinde telefonlarını tamir edip vermeyi taahhüt ediyoruz. Hali hazırda hizmet veren 300 Vestel servisimiz zaten tamirat hizmetini gerçekleştirecek” dedi.

Türkiye’deki nüfusu yüzde 55’inde akıllı cihaz olduğunu ve bunların sadece yarısının 4.5G’yi desteklediğini söyleyen Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Vestel ile hayata geçirdiğimiz bu işbirliği ile herkesin erişebileceği uygun fiyatlı bir telefonun yanı sıra, cari açığın azaltılmasına da katkıda bulunuyoruz. Bu cihazların satışı, faaliyet gösterdiğimiz diğer ülkelerde de başlayacak.”

VENUS V3 5020’nin özellikleri
Vestel tarafından Turkcell için üretilen Venus V3 5020, 5.0 inç HD IPS ekran, 4 çekirdekli işlemci, 1 GB RAM ve 16GB dahili depolama kapasitesine sahip.

Venus V3 5020’de ayrıca pil kapasitesi 3140mAh seviyesine artırılarak daha uzun kullanım süresi sağlanıyor. Venus V3 5020’nin depolama alanı SD kart ile 32 GB’a kadar arttırılabiliyor.

VENUS 5020

Cihaz, 8MP arka ve 5MP ön kamerası ve ışık sensörü ile güçlendirilmiş. HDR, filtreleme ve özel çekim, panoramik çekim ve hızlı otomatik odaklama ile başarılı fotoğraf ve video çekimi ile kullanıcılarının bu yöndeki ihtiyaçlarına da cevap veriyor.

Venus V3 5020, müşterilerin ihtiyaçlarına özel olarak derlenen uygulamalarla Venus’e özel bir çok avantajla satışa sunuyor. Ayrıca, binlerce filmden, sesli içeriğe, fotoğraf baskı uygulamasından diyet programlarına birçok uygulamada fırsatlar kazanıyor.

Turkcell İletişim Merkezleri’nde ve Turkcell.com.tr’de satışa sunulacak olan Venus V3 5020 akıllı cep telefonları peşin 649 TL satış fiyatıyla veya internet ve konuşma paketlerine ek olarak ayda 19 TL ek ücret ve 36 aylık taahhütle satışa sunulacak. Satışına başlanan Venus V3 5020’yi satın alan Turkcell’liler Turkcell Müzik’i de 12 boyunca ücretsiz olarak kullanabilecek. Dileyenler ise Venus V3 5020 ile V Tab 7 Lite 3 tableti birlikte alabilecekler. Telefon ve tableti birlikte alanlar ise 36 ay boyunca ayda 35 TL ödeyip Turkcell TV+’yi de 12 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilecek.