Skip to main content

Yeni nesil VDP dergi platformu iPhone, iPad and iPod touch cihazlarında dijital dergi yayınlamayı kolaylaştırıyor. Apple tabanlı mobil iş çözümleri sunan Valensas Teknoloji yeni nesil dergi platformu VDP 2.0‘ı yayınladı….


Yeni nesil VDP dergi platformu iPhone, iPad and iPod touch cihazlarında dijital dergi yayınlamayı kolaylaştırıyor.

Apple tabanlı mobil iş çözümleri sunan Valensas Teknoloji yeni nesil dergi platformu VDP 2.0‘ı yayınladı. Herhangi bir kod yazmadan iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarında kolayca interaktif dergi yayınlama imkanı sunan platform geliştirilen arayüzü ve yeni özellikleri sayesinde dijital yayıncılığı kolaylaştırıyor.

VDP 2.0’ın sunduğu yenilikler 
VDP içerik sahiplerinin herhangi bir kod yazmadan kolayca iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarında yayıncılık yapmalarına imkan tanıyan bir platform. Sürükle-bırak basitliğindeki kullanım kolaylığı sayesinde yayıncılar teknik detaylarla uğraşmak yerine içerik zenginleştirmesi, interaktif deneyim oluşturma ve mobil gelir modelleri gibi daha önemli konulara odaklanabiliyorlar.
Yeni platform, gelişmiş grafik arayüzü, interaktif tasarım araçları, animasyon, duyuru mesajları ve dosya yapısı gibi özellikleri sayesinde yenilikçi bir mobil dergi uygulaması oluşturmayı daha da kolaylaştırıyor. Yayıncılar herhangi bir teknik destek almadan yada özel bir eğitime tabi tutulmadan dergilerini hazırlayabilir, interaktif araçlar sayesinde zenginleştirebilir ve tek satır kod yazmadan App Store’da kolayca yayınlayabilirler. 
VDP, tüm yayıncılara kendi markalarıyla Apple Newsstand’de öne çıkmalarını sağlıyor. Ayrıca birden fazla dergiyi tek bir uygulama içinde yayınlama imkanı da sunuyor. 
Valensas Teknoloji yeni nesil interaktif dergi platformu VDP 2.0’ı Mart ayında mevcut yayıncılarına özel bir tanıtım ile duyurmuştu. 1 Nisan itibariyle de tüm kullanıcılar VDP uygulamalarını vdpmag.com adresinden ücretsiz olarak indirip test edebiliyorlar.
İlk sayısı Temmuz 2010’da, iPad lansmanından kısa süre sonra yayınlanan VDP‘de bugün yaklaşık 500 farklı dergi sayısı ve 300 binden fazla tekil kullanıcı yer alıyor. 
Platformun bu sene içerisinde Android ve Windows sistemlerini de desteklemesi planlanıyor.