Skip to main content

Firmaların vardiyalı personel yönetim süreçlerini dijitalleştiren ve optimize eden İTÜ Çekirdek girişimi Shiftplanner, ilk yatırımını 2.5 milyon TL değerleme ile Alesta Yatırım’dan aldı.

İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek girişimlerinden Shiftplanner, 2.5 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını Alesta Yatırım’dan aldı. Vardiyalı çalışma sistemine sahip firmaların vardiyalı personel yönetim süreçlerini dijitalleştiren ve optimize eden Shiftplanner, aldığı yatırımla ürününü geliştirmeyi ve kullanıcı sayısını artırmayı amaçlıyor.

Şu an web üzerinden kullanıcılarına hizmet veren Shiftplanner, web yazılımına yeni özellikler ekliyor ve kullanıcı deneyimini geliştiriyor. Ayrıca çalışanların kendileri ile ilgili durumları takip edebileceği, taleplerde bulunabileceği ve QR kod ile giriş-çıkış yapabilecekleri Shiftplanner mobil uygulamasını da yakında çıkarmaya hazırlanıyor. Shiftplanner’ın gelir modeli, çalışan başı aylık ücretlendirme üzerinden ilerliyor.

Konuyla ilgili konuşan Shiftplanner Kurucu Ortaklarından Ahmet Tepe, “Bugüne kadar daha çok perakende sektörüne odaklandık. Yeni yatırımla birlikte hedef pazarımızı genişletip, vardiyalı çalışılan tüm sektörler için en uygun çözümleri üreteceğiz. Önümüzdeki süreçte hızlı ve başarılı bir büyüme trendi yakalayarak, uluslararası bir girişim olma yolunda ilerlemeyi hedefliyoruz” dedi.

Alesta Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özer ise şunları söyledi; “Pazarda önemli bir ihtiyaca yönelik çözümler üreten Shiftplanner girişiminin hem ulusal hem de uluslararası pazarda başarı göstereceğine inanıyor ve başarılar diliyorum.”