Skip to main content

Play Station 4 oyun konsolu olup da, Uncharted serisiyle daha önce tanışmamış olanlar için Sony bu 3 harika oyunu bir paket halinde oyun severlere sunuyor

Uncharted deyince akla neler gelir; illa ki Tomb Raider, biraz Indiana Jones, muhteşem grafikler, büyüleyici konsept tasarımları, akıcı oynanış ve güçlü senaryo. Bir oyunda olması gereken her şey Uncharted serisinde mevcuttur. İlk oyun olan Uncharted: Drake’s Fortune, Play Station 3 için çıktığında, çok büyük ses getirmişti. Ardından gelen iki devam oyunu; Uncharted 2: Among Thives ve Uncharted 3: Drake’s Deception ise seriyi hep bir adım ileriye götürdü. Bu 3 oyun da Play Station 3 Exclusive yani Play Station 3 için özel olarak üretilmiş oyunlardı. Ki Uncharted için Play Station 3’e gelmiş en iyi ‘exclusive’ oyun serilerinden biri diyebiliriz.

Ama Sony ve yapımcı firma olan Naughty Dog, serinin son çıkacak oyunu olan Uncharted 4: A Thief’s End’i sadece Play Station 4’e özel çıkartmaya karar verdiler. Bu kararda etkili olan durum, şüphesiz ki yeni nesil oyun konsolu olan Play Station 4’ün yapabilecekleri. Hal böyleyken yeni oyun arefesinde Play Station 4 oyun konsolu olup da, Uncharted serisiyle daha önce tanışmamış olanlar için Sony muhteşem bir şey yapıyor ve bu 3 harika oyunu bir paket halinde oyunseverlere sunuyor. Uncharted: The Nathan Drake Collection adıyla piyasaya çıkacak olan set, şimdiye kadar çıkmış 3 oyunu da içeriyor. Üstelik Türkçe altyazı ve seslendirmeyle birlikte. Bu neden önemli, Uncharted’ı oynarken kesinlikle sadece oyun oynuyormuş gibi hissetmiyorsunuz, bir sinema filminin içindeymişsiniz gibi yaşıyorsunuz oyunu. Ki sizi temin ederim, Uncharted oynayıp da sizi izlerken yanınızda sıkılacak bir insan tanımıyorum. Böylesine sinematik bir oyunun Türkçe dublaj ve Türkçe altyazılı olması gerçekten çok önemli. Üstelik Play Station 3’de grafiklerine ayılıp bayıldığımız bu 3 oyunu Play Station 4’de oynarken nasıl bir hale geleceğimizi düşünemiyorum.

Uncharted: The Nathan Drake Collection, Play Station 4’e özel olarak 7 ekim 2015’te piyasaya çıkacak. Eğer Nathan Drake’le daha önce karşılaşmadıysanız, tanışmak için bundan daha iyi bir fırsat bulamazsınız.