Skip to main content

Yapılan açıklamada sosyal ağın kullanıcılarının yüzde 75’inin Amerika’nın dışından olduğuna dikkat çekildi

Instagram’ın resmi hesabından açıklamaya göre hızla büyüme kaydeden sosyal platform 400 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı. Açıklamada Instagram’ın ulaştığı bu kullanıcı sayısıyla artık daha global ve güçlü olduğunun altı çizilirken, sosyal ağın kullanıcılarının yüzde 75’inin Amerika’nın dışından olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamanın devamında “Tüm yeni Instagram kullanıcıları, aramıza hoşgeldiniz! Aramıza katılan son 100 milyon kullanıcının yarısından fazlası Avrupa ve Asya’dan. En fazla yeni Instagram kullanıcısı kazandığımız ülkeler Brezilya, Japonya ve Endonezya.Instagram kullanıcıları dünyanın her köşesinden (ve hatta Güneş Sistemi’nden) inanılmaz fotoğraflar paylaşmaya devam edin. Bugüne kadar Pluto’nun yüzeyini, Şampiyonlar Ligi kutlamalarını, Türkiye’nin beyaz havuzlarını ve Namibya çölündeki hayalet şehri gördük. Bunlar her gün 80 milyon fotoğrafın paylaşıldığı Instagram’da yer alanlardan yalnızca birkaç örnek.” sözleri yer aldı.

Ayrıca Instagram’a katılan son 100 milyon kişi arasında bulunan ve en çok takipçisi olan hesapların İngiltere’den David Beckham, Amerika’dan Caitlyn Jenner, Endonezya’dan Raffi ve Nagita, Almanya’dan futbolcu Toni Kroos ve Güney Kore’den T.O.P olduğu açıklandı.