Skip to main content

Yeni başlayanlar için uluslararası bir teknoloji eğitim şirketi olan GoIT, Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı.

Ulusal ve uluslararası alanda geniş bir katılımcı kitlesine hizmet veren GoIT, Türkiye’de faaliyete geçti. Web geliştiricisi olmak isteyenlere 6-10 aylık online ve canlı kurslar sunan şirket, öğrencilere güncel pazarda aranan becerileri kazandırmayı ve iş bulma konusunda avantaj sağlamayı hedefliyor.

Yüzde 10’u teori, yüzde 70’i pratik ve yüzde 20’si geri bildirimden oluşan online kurslarda, her öğrenme aşamasında kişisel görevler ve takım projeleri bulunuyor ve bu projeler deneyimli web developer eğitmenleri tarafından yönlendiriliyor. GoIT, başlangıç seviyesindeki herkesin BT sektörüne başarılı bir giriş yapabilmesi için eğitim programlarını özel olarak tasarlıyor.

GoIT tarafından yapılan açıklamaya göre; zorlayıcı ekonomik faktörler, iş gücü piyasasında dengeyi etkileyerek, bireyleri kariyer tercihlerini gözden geçirmeye yönlendiriyor. BT sektörü, Türkiye ve dünya genelinde hızla büyüyen endüstrilerden biri olarak öne çıkıyor. Türkiye’de yaklaşık 285 bin kişinin bulunduğu bu sektörde teknik eğitim almayan çalışanların oranı yüzde 44’e kadar çıkıyor. Bu sektörün 2028’e kadar yıllık yüzde 10 oranında büyüyeceği tahmin ediliyor.

GoIT, açıklamasında başlangıç seviyesindeki herkesin BT sektörüne girişini sağlayacak eğitim programları sunduğunu belirtiyor. Bu programlarla, kişilere sektör dinamiklerini anlama ve sürekli öğrenme pratiği gibi önemli beceriler kazandırılıyor. Ayrıca, iş mülakatlarına hazırlık ve kariyer gelişimi konularında da destek sunuluyor. GoIT’nin öğrenme modeli, katılımcıların programlarına uygun olarak düzenlenebiliyor.

GoIT’nin Büyümeden Sorumlu Başkanı Khrystyna Gankevych, Türkiye’de önümüzdeki dönemdeki planlarını paylaşarak, şirketin Mart 2024’te ilk grup öğrenci eğitimlerine başlamayı hedeflediğini belirtti.