İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 29.05.2012 - 18:03

Uluslararası bilişim projelerinin ödül yarışı başladı

Avrasya Bölgesi’nde bilişim teknolojilerinin kullanımının artırılması ve çok uluslu iş birliklerinin teşvik edilmesi amacı ile bu yıl ikincisi düzenlenen ICT Summit Eurasia Ödülleri, 11 Eylül 2012’de, İstanbul Sütlüce’deki Haliç Kongre Merkezi’nde, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12 kapsamında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Bilişim şirketlerinin sınır ötesi iş birlikleri ve ortaklaşa girişimler ile gerçekleştirdikleri başarılı projelerin […]

Avrasya Bölgesi’nde bilişim teknolojilerinin kullanımının artırılması ve çok uluslu iş birliklerinin teşvik edilmesi amacı ile bu yıl ikincisi düzenlenen ICT Summit Eurasia Ödülleri, 11 Eylül 2012’de, İstanbul Sütlüce’deki Haliç Kongre Merkezi’nde, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12 kapsamında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Bilişim şirketlerinin sınır ötesi iş birlikleri ve ortaklaşa girişimler ile gerçekleştirdikleri başarılı projelerin kamuoyu gündemine taşınmasını sağlayacak ICT Summit Eurasia Ödülleri’12 için son başvuru tarihi 6 Temmuz 2012 olarak açıklanarak başvuru formu www.bilisimzirvesi.com.tr adresinde yayınlandı.

Temel olarak başvuru sahibinin Avrasya Bölgesi’nde yerleşik bulunması ve kendi ülkesi dışında herhangi bir ülkede bilişim teknolojisine dayalı bir projeyi farklı bir Avrasya ülkesi şirketinin iş birliği ile gerçekleştirmiş olması koşulu aranıyor. Bilişim teknolojilerine dayalı projelerin tasarım, tedarik, uygulama, yönetim ve işletim süreçlerinden herhangi birini gerçekleştirmiş şirketlerin başvurusuna açık Ödüller’de, konsorsiyum yönetimindeki projeler içinse başvuru sahibinin konsorsiyum lideri olması koşulu aranıyor.

Başvurular, projenin kapsamı, tamamlanma süreleri, görev alan ekipler, kapsama alanı, kullanıcı sayısı, özgünlüğü ve iş birlikleri açısından değerlendirilerek ilk üçe ödül verilecek. Ayrıca bir projeye de Jüri Özel Ödülü verilmesi öngörülüyor.

Finale kalan tüm şirketler ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12’ye ücretsiz katılım ve tanıtım imkanı elde ederken, derece sahipleri ise ayrıca geniş katılımlı bir törende ödül heykelciğini kucaklayacak.