Skip to main content

Apple’ın 12 Eylül’de tanıtılacak yeni telefonları özellikleriyle dikkat çekse de fiyatlarıyla da çok konuşulacak gibi görünüyor. Tanıtımına iki gün kalan iPhone modelinin Türkiye satış fiyatının 15 bin TL olarak yansıması bekleniyor.

12 Eylül’de resmi olarak tanıtılacak yeni iPhone modelleri ile ilgili Türkiye ve yurt dışı fiyatları hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor.  Etkinlik kapsamında tanıtılacak yeni modeller ortaya çıkan sızıntılara göre, 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XS, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XS Plus (Max da denilebilir) ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XC (iPhone 9 da olabilir) modelleri.

iPhone Xs 799 dolar, iPhone Xs Plus 999 dolar ve iPhone 9 ise 699 dolar fiyat etiketiyle yurt dışındaki kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Kurdaki dalgalanmalar nedeniyle yeni modellerin Türkiye satış fiyatları merak edilen bir konuydu.

Milliyet’in paylaştığı habere göre bir teknoloji marketin stok sisteminden alınan fotoğraflar, LCD ekranlı iPhone 9 olarak bildiğiniz iPhone Xc yaklaşık olarak 10.000 TL, iPhone Xs yaklaşık olarak 12.000 TL ve iPhone Xs Plus yine yaklaşık olarak 15.000 TL’ye satışa sunulacağını gösteriyor.