Skip to main content

Uber’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Türkiye’de erişim engelinin kaldırıldığı duyuruldu. Uber, sarı taksilere aracılık hizmeti verebilecek ancak özel araçlara bu hizmeti veremeyecek.

Mobil uygulama aracığı ile sürücü ve kullanıcılar arasında bağ kuran yolculuk uygulaması Uber‘in bir yıl aradan sonra mahkeme tarafından erişim engelinin kaldırıldığını geçtiğimiz ay sizlerle paylaşmıştık. 

Uber Türkiye’nin resmi Twitter hesabından Türkiye’de erişim engelinin bugün itibarıyla resmen kaldırıldığı duyuruldu. Uber Türkiye hesabından yapılan paylaşımda şöyle dendi:

“Uber’e Türkiye’de uygulanan erişim engeli mahkeme kararına uygun olarak bugün itibariyle resmen kaldırıldı! Tüm İstanbullulara tekrar merhaba.”

İstinaf mahkemesi aldığı karar ile Uber’e Türkiye’de erişim engeli getiren ilk derece mahkemesi kararını hatalı bulmuştu. Uber Global sözcüsü kararla ilgili olarak, “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulunmuştu.