SOSYAL AĞLAR

Erdem Akın Temel | 11.02.2022 - 11:19

Twitter’ın Articles özelliği şekillenmeye başladı

Twitter’ın 280 karakterden uzun paylaşımlar için oluşturmaya başladığı Articles özelliği şekilleniyor.

Kurulduğunda 140 karakter ile kullanıcılarına düşüncelerini ifade etme imkânı sağlayan, zamanla bu 140 karakterlik limiti 280 karaktere çıkaran Twitter’ın yakın zamanda Articles özelliği ile platform üzerinde daha uzun içeriklerin paylaşılmasına izin vereceği konuşulmaya başlanmıştı.

Sosyal medya uygulamalarının yeni özelliklerini duyurması ile bilinen Jane Manchun Wong’un paylaştığı bir tweet ile duyurduğu Articles’ın Twitter kullanıcılarının 280 karakter üstü paylaşımları için sıklıkla başvurdukları tweet zincirlerinin yerini alacağı düşünülmüştü. Articles, Wong’un paylaşımında tweet zincirlerinin yerini almayacak şekilde ayrı bir sekme olarak görülse de kimi kullanıcılar bu durumun bir özellik değişikliği olarak değil, fiilen yaşanacağı kanaatindeler. Twitter’ın Articles özelliği kimi kullanıcılar tarafından gerekli görülürken, kimi kullanıcılar da Articles’a tweet zincirlerinden daha az etkileşim alacakları düşüncesiyle pek sıcak bakmıyorlar.

Nima Owji adlı kullanıcı, 10 Şubat tarihinde paylaştığı tweette Twitter Articles’ın yazı editörünün bazı özelliklerine değindi. Articles editörünün bazı yazım stillerini içereceğine değinen Owji, bir ekran görüntüsü ile bu stillerin nasıl göründüklerini paylaştı.