Skip to main content

Twitter yeni sunacağı uygulamasıyla müzik keşfine imkân verecek.  CNET’in haberine göre; Twitter iOS için bir müzik uygulamasını yayınlamayı planlıyor. Bu ayın sonunda kullanıcılara sunulması beklenen Twitter Music, kullanıcılara yeni sanatçıları…

Twitter yeni sunacağı uygulamasıyla müzik keşfine imkân verecek. 
CNET’in haberine göre; Twitter iOS için bir müzik uygulamasını yayınlamayı planlıyor. Bu ayın sonunda kullanıcılara sunulması beklenen Twitter Music, kullanıcılara yeni sanatçıları keşfetme olanağı sağlayacak. Ayrıca uygulama ile SoundCloud aracılığıyla müzik dinlenebilecek. 
CNET’te yer alan habere göre; uygulamanın alt yapısı, Twitter’ın geçen yıl satın aldığı San Francisco merkezli bir startup olan We Are Hunted tarafından yapılacak. Bu yeni uygulama sosyal medyada dinlenen şarkılar için geri bildirim sağlayacak. 
Mashable’ın haberine göre; eğer bu planı gerçekleşirse, Twitter daha rekabetçi bir ortamda yerini alacak. Facebook, müzik paylaşımı için yeni bir özelliğini daha yayınlamayı düşünürken; Tumblr kendi arama sayfasına müzik kategorisini ekledi. Apple ve Google gibi büyük şirketler ise müzik akışını sağlayan hizmetlerini sunmayı planlıyor. 
Twitter konu ile ilgili henüz bir bilgi paylaşımında bulunmadı.