SOSYAL AĞLAR

DigitalAge | 24.01.2013 - 10:06

Twitter’dan yeni bir özellik

Twitter’da Vine videolarının paylaşılmasında adım attı Twitter, geçen yıl satın aldığı video paylaşım platformu Vine videolarını site üzerinde etkinleştireceği sinyallerini verdi. Twitter CEO’su Dick Costolo, dün (23 Ocak) paylaştığı tweet’inde Vine’ın yeni özelliklerini açıkladı.  engadget’in haberine göre; Vine videosunu eklediği tweet’inde, video link olarak yer aldı.  Link olarak görünen videoyu görüntülemek için kullanıcılar, tweet altında […]

Twitter’da Vine videolarının paylaşılmasında adım attı
Twitter, geçen yıl satın aldığı video paylaşım platformu Vine videolarını site üzerinde etkinleştireceği sinyallerini verdi.
Twitter CEO’su Dick Costolo, dün (23 Ocak) paylaştığı tweet’inde Vine’ın yeni özelliklerini açıkladı. 
engadget’in haberine göre; Vine videosunu eklediği tweet’inde, video link olarak yer aldı. 
Link olarak görünen videoyu görüntülemek için kullanıcılar, tweet altında yer alan bağlantıyı, ‘Medyayı göster’i (View media) tıklamaları yeterli. Başlatılan video, loop olarak devam ediyor.Yani, bir kere başlatıldı mı video, üzerine tıklamadan durmuyor. 
Costolo’nun paylaştığı video yalnızca birkaç saniye sürüyor. Vine videolarının zaman sınırlandırılması olup olmayacağı henüz belli değil. Bu video hizmetinin Twitter’da kullanıma geçilmesi bekleniyor.