Skip to main content

Twitter, kullanıcıları markanın web sitesine çekmeyi hedefleyen yeni formatı Video Web Sitesi Kartı’nı tanıttı.

Twitter yeni formatı Video Web Sitesi Kartı‘nı tanıttı. Twitter bu formatla, markalara videonun gücünü kullanarak, hedef kitlelerinde merak uyandırmayı ve böylece onları kendi web sitelerine çekmeyi hedefliyor.

Yeni format, Twitter’a göre markalara videonun gücünü kullanarak, hedef kitlelerinde merak uyandırmayı ve böylece onları kendi web sitelerine çekmesine imkan tanıyor.

Sadece video odaklı olmayan marka hesapları için, video içerikleriyle beraber etkileşimin bitmediği sayfaların yaratılma imkanının olduğu da vurgulanıyor.

Markalar Twitter’da video içeriklerini ön plana çıkarabilecek

Video Web Sitesi Kartı, otomatik oynatma videosu, kişiselleştirilebilir bir başlık ve büyük bir hedef sekmesi ile eşleştirilmiş olan hedef URL’yi içeriyor.

Reklamcılar, optimizasyon amacıyla bu özelliği; video görüntülemeleri, web sitesi tıklamaları veya bilinirlik hedefleri için çalıştırmak arasında seçimi kendileri yapabiliyor. Örneğin bir film stüdyosu yeni bir film piyasaya sürmek istediğinde, ilk hedefi filmin bilinirliğini artırmaksa, Video Web Sitesi Kartı’nı fragman görüntülemeleri için optimize edebilir. Daha sonra kampanya ilerleyip film gösterime girdiğinde ve asıl hedef bilet satışlarını artırmak olduğunda da, bu sefer özelliği, web sitesi tıklamaları için optimize edebiliyor.