SOSYAL AĞLAR

Burcu Şahin | 31.03.2017 - 10:02

Twitter’dan 140 karakter sınırına önemli güncelleme

Twitter'ın yeni güncellemesiyle birlikte mentionlamakta kullandığımız“@” ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterden düşülmeyecek.

Twitter, beklenen güncellemesini devreye aldı.  Artık, birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde “@” ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterinizden düşülmeyecek.

Bu değişiklikle birlikte;

  • Yanıt yazdığınız kişi; atacağınız tweet yazısının içinde değil üzerinde görünecek. Böylelikle sohbetlerinizde daha fazla karakter kullanabileceksiniz.
  • “Yanıtla” üzerine tıkladığınızda kimlerin konuşmanızın bir parçası olduğunu kolayca görüp kontrol edebileceksiniz.
  • Bir konuşmayı okurken atılan tweet’in başında “@” ile başlayan çok sayıda kullanıcı adları yerine yazılanları göreceksiniz.

    twitter 140 karakter

Yeni güncellemeyle sohbetleri takip etmek kolaylaşacak. Ayrıca, yanıt yazarken tüm 140 karakteri kullanacağınız için grup konuşmalarında katılabileceğiniz daha çok alan olacak.

Twitter’dan gelen açıklama şöyle, ” Yapacaklarımız henüz bitmedi. Sohbetleri geliştirmek ve Twitter’ın çok daha kolay kullanılmasını sağlayacak yöntemler düşünmeyi sürdüreceğiz. Destek Merkezi’mizde yanıtların nasıl çalıştığına dair daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Bu güncelleme hem twitter.com’da hem de Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunulmaktadır. Denemek için uygulamanızı güncelleştirdiğinizden emin olun.”