UYGULAMA & YAZILIM

Burcu Şahin | 30.03.2017 - 17:12

Çöpçatanlık uygulaması Tinder masaüstüne geliyor

Tinder, merakla beklenen web versiyonunu devreye alacağını duyurdu. Detaylar haberimizde...

Lokasyon bazlı çalışan, belirli km içindeki kullanıcıları bir birleri ile eşleştiren bir çöpçatanlık uygulaması Tinder, merakla beklenen  web versiyonunu devreye alacağını duyurdu.

Popüler mobil çöpçatanlık uygulaması Tinder uygulamasının popülerliği Türkiye’de de her geçen gün artıyor. Bugüne kadar iOS ve Android platformlarında yer alan uygulama artık masaüstüne de geliyor. Tinder, Tinder Online adındaki yeni web versiyonunu yayına alacaklarını ve yeni açılan pazarların ihtiyacını karşılayabilmek için böyle bir karar aldıklarını duyurdu.

Tinder’ın görüntü ağırlıklı tasarımı nedeniyle, yeterli depolama alanına sahip olmayan kullanıcılar uygulamayı kullanmakta güçlük çekiyordu. Tinder’ın web platformuna da dahil olmasıyla birlikte uygulamanın artık daha geniş kitlelerce kullanılacağı düşünülüyor.

Tinder masaüstü versionunda mobildeki gibi “sağa” ya da “sola” kaydırma işlevlerinin yer almayacağı duyurulan bilgiler arasında. Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Endonezya, İtalya, Meksika, Filipinler ve İsveç’te test edilen Tİnder’ın web versiyonunun önümüzdeki günlerde dünya genelinde sunulması bekleniyor.