SOSYAL AĞLAR

DigitalAge | 30.12.2016 - 12:10

Twitter’da tweet’lere düzenleme yapmak sonunda mümkün olacak mı?

Twitter’da tweet'lere düzenleme yapmak sonunda mümkün olacak mı?

Twitter’da kullanıcıların uzun zamandır ihtiyacı olan tweet’leri düzenleme özelliği sonunda gerçekleşebilir

Çoğu Twitter kullanıcısının en büyük şikayetlerinden birisi de yazım yanlışları, yanlış link kopyalama vb. eksiklikler nedeniyle tweet’lerini silerek baştan yazmak zorunda kalmaları. Facebook, Instagram gibi platformlarda ve çok internet sitesinde, kullanıcılar herhangi bir gönderi paylaştıktan sonra onları düzenleyebiliyor. Bu kadar basit bir özelliğin Twitter’da hâlâ yer almaması kullanıcıların tepkilerine neden oluyordu. Twitter, düzenleme özelliğinin kötüye kullanılması gibi gerekçelerden platformunda bu özelliğe yer vermedi.

Jack Dorsey’den geç gelen itiraf
Nihayet Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, mikroblog servisi kullanıcılarını hızla kaybederken, hata yaptığını kabul etti.
Dorsey, Twitter üzerinde AirBnb’nin CEO’sundan gelen edit butonu talebine, “evet biz de bu konuyu yoğun olarak düşünüyoruz,” cevabını vererek, 2017’de düzenleme butonunun ortaya çıkabileceğinin ipucunu verdi.

Twitter’a düzenleme özelliği gelirse, kullanıcılar bir harf yüzünden koca tweet’i silmek zorunda kalmamasının yanı sıra gönderisine aldıkları favori ve retweet’leri kaybetmeyecekler. Sadece kullanıcılar değil; topluma mal olmuş kişiler ve özellikle markalar bu yazım yanlışları yüzünden prestijlerinden olmayacaklar.