Skip to main content

Twitter üzerinden tweet zamanlamayı kolaylaştıran özellik nihayet geldi. Detaylar haberimizde…

Geçtiğimiz hafta bir konu hakkındaki sohbetleri tek bir yerden takip etmeyi kolaylaştıracak ‘Konu Başlıkları’ özelliğini yayına alacağını duyuran Twitter,  kullanıcıları mutlu edecek yeni özelliği için düğmeye bastı. Uzun zamandır beklenen tweet zamanlama özelliği için tarayıcı üzerinden bazı kullanıcılar için testler başladı.

Twitter’a tweet zamanlama özelliği geliyor

Twitter üzerinden bir veya birden fazla Tweet zamanlaması yapmak için Twitter’ın TweetDeck servisinden yararlanmanız gerekiyordu. Twitter’ı internet tarayıcısı üzerinden paylaşımları zamanlamak mümkün olmuyordu. Twitter, bundan sonra tarayıcı üzerinden tweet’leri planlamaya imkan verecek. Bazı kullanıcılar için test süreçleri başlayan özelliğin yakında tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Twitter’ın zamanlama özelliğinin nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz…

Tweet zamanlama özelliği özellikle markalarla çalışan sosyal medya uzmanlarını ve fenomenleri hayli sevindirecek gibi görünüyor. Özelliği kullanmak için tarayıcı üzerinden Twitter’a girdikten sonra tweet kutucuğundaki emoji ikonunun yanındaki ayarlarak, tweet’i istenilen zaman ve saatte planlamak yeterli oluyor.