Skip to main content

Twitter çalışanlarının uzaktan çalışmalarını istemeyen Elon Musk, şimdi de öğle yemeklerini ücretli hâle getirmeyi planlıyor.

Twitter’da uzaktan çalışma dönemini sona erdiren Elon Musk, şimdi de şirketin çalışanlarına sağladığı öğle yemeklerini ücretli hâle getirmeyi planlıyor.

New York Times’ın Elon Musk’ın şirketin kafeteryasında ücretsiz olan öğle yemeklerini ücretli hâle getirmeyi planladığına dair paylaşımının ardından başlayan tartışmaya Musk da dahil oldu. Twitter çalışanları için “Belki de yemek pişirmeyi öğrenmeliler” diyen bir Twitter kullanıcısına yanıt veren Musk, “Neredeyse kimse ofise gitmediği halde son 12 ayda ortalama kişi başı öğle yemeği masrafı 400 doların üzerinde” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Musk’ın tweetine, Elon Musk’ın sahibi olduğu bir şirkette çalışmak istemediği için Twitter’dan ayrıldığını belirten bir Twitter kullanıcısı tarafından yanıt geldi. Kullanıcı, Twitter çalışanlarının öğle yemeklerine günlük 20-25 dolar bandında harcama yaptıklarını, bu sayede öğle yemekleri ve toplantılarda çalışabilme olanağı bulduklarını ve ofislerde kafeterya doluluk oranının %20 ile %50 arasında olduğunu belirtti.

Bu tweeti yanıtlayan Musk, Twitter’ın San Francisco ofisinin yıllık yemek harcamasının 13 milyon dolar civarında olduğunu, en yüksek doluluk oranının %25, ortalama doluluk oranının ise %10 olduğunu belirtti. Musk, kahvaltı hazırlayan kişi sayısının şirkette kahvaltı yapanların sayısından fazla olduğunu, hatta binada kimse olmadığı için yemek hazırlama zahmetine girmediklerini aktardı.

Bazı Twitter kullanıcıları Twitter’ın ücretsiz öğle yemeği politikasının Musk tarafından kaldırılmasının şirket kültürünü zedelediği görüşünde. Bazı kullanıcılar ise bu politikanın bir ihtiyaçtan çok bir ayrıcalık olduğunu savunuyorlar. Musk’ın yemekleri ücretli hâle getirebileceği konuşuluyor.

Kaynak: Elon Musk says free employee lunches at Twitter HQ were costing more than $400 per meal because ‘almost no one’ was in the office – Insider