Skip to main content

Twitter, engelleme politikasını güncelleyerek; değişiklikleri duyurdu

Twitter’ın engelleme politikasına gelen güncelleme ile engellenen kullanıcıların, bu kullanıcıları engelleyen hesaplar arasındaki etkileşimi değiştiriyor.

Daha öncesinde bir başka kullanıcıyı engellediğinizde, bu kişi artık hesabınızı takip edemiyordu. Ancak şimdi hesabınız herkese açık ise tweet’lerinizi görmeye devam ediyor.

Twitter’ın yenilenen politikasıyla, engellediğiniz herhangi bir kullanıcı sizi takip etmeye devam ederek; tweet’lerinizi görüntüleyebilir. Ayrıca favorilerine alabilir, retweet edebilir ve paylaşımlarınıza yanıt verebilir. Tek farkı ise sizin kendi ana sayfanızda bu etkileşimleri görememeniz oluyor.

Bir başka deyişle, bir başka kullanıcıyı engellemek, engelleyen tarafında bu kullanıcıdan haber alamamak olurken; engellenen için bir şeyi değiştirmiyor.

Twitter sözcüsünün belirttiğine göre; engelleme politikasında yapılan güncelleme ile engellenen kullanıcılar arasındaki gerginliği azaltmak.

Twitter ayrıca yapılan bu değişikliğin herkese açık hesap kullandığını hatırlatmak (herkese açık hesabı olanlar) olduğunu söylüyor. Bu da yapılan paylaşımların interneti olan herkesi görüntüleyebilmesi anlamına geliyor.

Paylaşımlarını belirli kişilerle sınırlı tutmak isteyenlerin ise tek seçeneği hesaplarını gizlemek oluyor.