Skip to main content

Twitter, platforma yeni kaydolanları sıkıcılıktan kurtarıyor

Twitter’da ilk kez hesap açıyorsanız, bu aşamaların çok da eğlenceli olduğu söylenemez. İlk açıldığı tarihten yıllar sonra bile, bu durum değişmedi. Twitter’da yeni olanlar hala sunulan servisi karışık buluyor. Yeni açılan hesapta tweet akışının neredeyse boş olmasıyla dünyaya açılan kanalda kendilerini yalnız hissediyor.

Twitter, şu anda kayıt işlemleri konusunda yeni uygulamayı test ediyor. Kayıt sürecinde Twitter’da yeni olanların tweet akışları, okuyacakları düşünülen tweet’lere yer veriliyor.

Twitter, “Instant Timeline” adını verdiği yeni uygulamasının duyurusunu geçtiğimiz yıl yapmıştı. New York Times’ın haberine göre; Twitter, Android üzerinde küçük bir grup üzerinde bu özelliği test etmeye başladı.

Instant Timeline’ı kullanmak için Twitter’ın yeni kullanıcının Twitter’da kimlerin kayıtlı olduğunu öğrenmek adına telefon bağlantılarını kontrol ettiği söyleniyor. Böylelikle bu kişilerin kimleri takip ettiğini bulacak ve yeni kullanıcıyla ilgili olduğu düşünülen hesapları da tweet akışında yer verecek.

Yeni Twitter kullanıcısı Twitter’ı yüklediğinde de belirlenmiş bu hesaplardan tweet’lerin yer aldığını görecek. Twitter’ın ilk aşamada yaptığı bu öneriler de yeni kullanıcının takip ettiklerinin artmasıyla da kaybolacak.

Kaynak: The Verge

Kaynak: Flickr kullanıcısı Scott Beale