Skip to main content

Twitter’da paylaşılan bir ekran görüntüsü, Twitter’ın podcast özelliğini platforma entegre etmek için çalışmalar yaptığı düşüncesine yol açtı.

Sosyal medya uygulamalarına dair yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Jane Manchun Wong, Twitter’da paylaştığı bir ekran görüntüsü ile Twitter’ın podcast dünyasına giriş yapabileceğinin sinyallerini verdi. Wong’un paylaştığı ekran görüntüsünde, Twitter uygulamasının mikrofon ikonlu bir “Podcastler” sekmesine sahip olduğu görülüyor.

Wong’un tweetinde podcastlerin platformda ne şekilde yer alacağına dair bir görüntü ya da açıklama yer almazken, bu sekmenin uygulamaya eklenmesi halinde Twitter’da halihazırda var olan Spaces özelliği ile entegre edilebileceği düşünülüyor. Twitter’ın sadece ses ile iletişime olanak sağlayan sohbet odalarını içeren Spaces özelliğini Clubhouse’un yükselişinden sonra platforma entegre ettiği biliniyor.

Spaces, halihazırda kullanıcılarına sohbet odalarında geçen konuşmaları kaydetme olanağı sağlıyor. Fakat podcastlerin aksine, bu konuşmalara sadece 30 gün boyunca erişilebiliyor. Twitter’ın Spaces konuşmalarını Podcastler sekmesine ekleme seçeneği getirmesi halinde, kullanıcıların bir sohbet odasındaki canlı yayına ya da bir kayda 30 günlük süre bitmeden ulaşmaları için acele etmelerine gerek kalmayacağı düşünülüyor.

Kaynak: Twitter may be adding a built-in podcasts tab – The Verge