Skip to main content

Twitter artık sosyal medya kategorisinde yer almayacak. Detaylar haberimizde…

Sosyal medya deyince ilk akla gelen platformların başında Facebook’tan sonra Twitter geliyor. Facebook her geçen gün, gerek kendine adapte ettiği şirket satın almaları, gerek bünyesine kattığı yeni özelliklerle sürekli kendini yenileyen bir sosyal medya platformu konumunda.

Facebook’un en büyük rakibi konumundaki Twitter, kullanıcı sayısı baz alındığında hayli geride kalan bir grafiğe sahip. Twitter, sürpriz bir şekilde sosyal ağ kategorisinden çekildiğini açıkladı ve iOS’taki uygulamasını sosyal ağ kategorisinden çıkararak ‘haberler’ kategorisine yerleştirdi.

Twitter bu kararının sinyallerini Twitter Moments’ı devreye alarak vermişti. Twitter Moments özelliği sayesinde Twitter kullanıcılarının en dikkat çekici paylaşımları görebileceği şekilde ana sayfa akışı yeniden dizayn edilmişti. Ülkemizde henüz aktif olmayan Twitter Moments özelliğini, yeni karardan sonra daha kısa bir sürede görmemiz mümkün.

Twitter’ın verdiği kararla birlikte haber kulvarına ağırlık vereceği anlaşılırken, yeni sisteminde ne kadar başarılı olacağını önümüzdeki çeyrek raporlarında göreceğiz.