Skip to main content

Samsung, yeni kavisli monitör serisini tanıttı

Samsung, kavisli monitör ailesinin üç yeni üyesini gerçekleştirdiği basın toplantısında tanıttı. CF591 (27 inçlik model) ve CF390’ın (23,5 inç ve 27 inçlik modeller) yer aldığı yeni kavisli monitör serisi, hem profesyonel hem de bireysel kullanıcıları hedef alıyor.

CF591 ve CF390 ekranlar, kullanıcının gözlerini yorabilecek kesintileri engellemek üzere Samsung’un Flicker Free teknolojisinden yararlanıyor. Bununla birlikte Göz Koruma Modu ayarı, izleyicileri zararlı mavi ışık yayılımına karşı koruyor. Ekranlar, oyuncular ve ev eğlence sistemi kullanıcıları için dahili HDMI işlevi üzerinden AMD FreeSync Teknolojisi’yle birlikte sunuluyor. Bu teknoloji, kullanıcıların AMD grafik kartlarıyla ekran yenileme hızını senkronize ediyor ve etkileşimli video içeriği görüntülenirken takılma ve gecikmeleri azaltıyor.

Samsung’un kavisli monitör ailesine üç yeni üye

Samsung’un CF591 ve CF390 monitörleri 178 derecelik bir görüş açısı sunuyor. Bu genişletilmiş görünürlük, kullanıcıların daha az göz hareketiyle odanın birçok farklı konumundan görsel ayrıntıları eksiksiz şekilde görebilmesini sağlıyor.

Üç monitörün bağlantı seçenekleri arasında HDMI, D-Sub ve Display Port (yalnızca CF591 için) bulunuyor. Samsung’un kavisli monitörleri Türkiye’de 799 TL‘den başlayan fiyatla satışasunuldu.