Skip to main content

Dün akşam saat 19:00 sularından beri birkaç kere servis dışı olup tekrar ulaşılabilinen Twitter, bu kesinti sorunu ile kullanıcılarına yaklaşık 3 saat boyunca sıkıntı yaşatmış oldu. Sitenin hacklendiğine dair dolaşan…

Dün akşam saat 19:00 sularından beri birkaç kere servis dışı olup tekrar ulaşılabilinen Twitter, bu kesinti sorunu ile kullanıcılarına yaklaşık 3 saat boyunca sıkıntı yaşatmış oldu.

Sitenin hacklendiğine dair dolaşan dedikodular ise bugün Twitter’ın Mühendislik Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Mazen Rawashdeh tarafından yalanlandı. Rawashdeh, yazdığı blog yazısı ile meydana gelen sorunun ortaya çıkan bir yazılım hatasından kaynaklandığını ve şirketin durumu düzeltecek aksiyonları aldığını belirterek, sözlerine söyle devam etti: “Twitter’ın tüm İnternet kullanıcıları için hizmet dışı olduğunu fark ettiğimiz anda olayı soruşturmaya başladık ve temel yazılımımızda bir hata gerçekleştiğini fark ettik. Bugün yayılan dedikoduların aksine hizmetteki aksaklık  hackerlar, yeni ofisimiz, Euro 2012 ve ya GIF avatarlarıyla ilgili değildi.”