Skip to main content

Twitter kullanıcılarını siber saldırılara karşı uyarıyor, daha sıkı bir koruma öneriyor Son zamanlarda bazı yüksek profilli Twitter hesapları siber saldırıların kurbanı oldu. Verge’in haberine göre; bu olayın ardından da Twitter,…

Twitter kullanıcılarını siber saldırılara karşı uyarıyor, daha sıkı bir koruma öneriyor

Son zamanlarda bazı yüksek profilli Twitter hesapları siber saldırıların kurbanı oldu. Verge’in haberine göre; bu olayın ardından da Twitter, kullanıcıların hesaplarını  nasıl koruyabileceklerine ilişkin bir duyuru yayınladı. 
Twitter yetkilileri, bu siber saldırılar kurumsal eposta hesaplarını hedef alan saldırıların sonucu olabileceğini düşünüyor. Twitter, firmaların standart şifre koruma adımlarını izlemesini öneriyor. Öncelikle kullanıcılar, şifrelerini değiştirmeli. Kullanacakları yeni şifre ise rasgele seçilmiş karakterlerden veya sözcüklerden en az 20 karakterden oluşmalı. Ayrıca oluşturulan şifreler asla eposta ile gönderilmemeli. 
İki aşamalı doğrulama bekleniyor
Şifreleri sıfırlamak için epostaların kullanılmasına ilişkin ise Twitter ayrıca kullanıcılara şifrelerini değiştirmelerini ve mümkünse eposta hesaplarında iki aşamalı doğrulamayı uygulamasını öneriyor. Twitter, şu anda iki aşamalı doğrulama üzerinde çalışıyor. 
Firmalara özel eposta adresi 
Twitter ayrıca gizliliği ihlal edildiğini düşünen firmalara özel eposta adresi sağlıyor. 
Güvenliği daha da artırmak için, kurumsal hesaplarda Twitter erişimini daha korunaklı hale gelebiliyor. Zararlı yazılım riskini azaltmak için eposta erişimini sağlayamayan veya internete girilemeyen tek bir bilgisayarda korumalı hale getirebiliyor.