Skip to main content

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ile bugüne kadar yaşadığı en ilginç karşılaşmasını anlattı.

Twitter‘ın kurucularından olan ve 2015’ten bu yana şirketin CEO’luk görevini yürüten Jack Dorsey, Rolling Stone dergisine verdiği röportajda, Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg ile ilgili çok ilginç bir anısını paylaştı.

Derginin “Zuckerberg ile en unutulmaz karşılaşmanız hangisiydi?” sorusuna, “Bir senedir sadece kendi öldürdüklerini yiyordu. Benim için akşam yemeğinde keçi yaptı. Keçiyi öldürdü” yanıtını verdi. Röportaj şöyle devam etti:

Rolling Stone: Sizin önünüzde mi?

Dorsey: Hayır, onu daha önce öldürmüştü. Kendisinin öldürdüğünü tahmin ediyorum. Keçiyi lazer silahıyla ve sonrasında bıçak kullanarak öldürdü. Sonra onu kasaba gönderdiler.

Rolling Stone: Lazer silahı mı?

Dorsey: Bilmiyorum. Bir şok tabancası. Onu şokladılar, sonra bıçakladılar. Ardından kasaba gönderdiler.”

Dorsey: “Zuckerberg’ün altı keçisi vardı”

Bu olay için kesin bir tarih vermeyen Dorsey, o zamanlarda Palo Alto’da altı hayvana sahip olabilmelerini sağlayan bir düzenleme olduğunu, Zuckerberg’ün de altı keçisi olduğunu söyledi. Dorsey, söz konusu akşam yemeğinde salata da olduğunu ve kendisinin sadece salata yediğini sözlerine ekledi. Zuckerberg 2011 yılında yalnızca kendi öldürdüğü hayvanları yemeye karar verdiğini duyurmuştu.

Röportajda Facebook CEO’su hakkında görüşü alınan Twitter CEO’su, Zuckerberg’ü “çok zeki bir iş adamı olarak gördüğünü” ve “mümkün olan en büyük pazar payına ulaşacağını” söyledi.

Görsel kaynak: Rolling Stone