Skip to main content

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA), bu yıl ikinci kez düzenlediği ‘PRİDA İletişim Ödülleri’ sahiplerini buldu.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) bu yıl ikincisini organize ettiği PRİDA İletişim Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ajans temsilcilerinin, iş dünyası ve sektör derneklerinden profesyonellerin ve akademisyenlerin katıldığı törende başarılı iletişim çalışmaları ‘Stratejik İletişim’, ‘Pazarlama İletişimi’, ‘Dijital ve Sosyal Medya’, ‘Özel Ödüller’ başlıkları altında 20 dalda ödüllendirilirken ayrıca üç projeye Büyük Ödül verildi. Törende ayrıca ajansların ve markaların işbirlikleri ile iletişim emektarlarına da ödülleri takdim edildi.

Üç dalda büyük ödül

PRİDA İletişim Ödülleri’nde başvurdukları bölümde en yüksek puanı alan projelere Büyük Ödül verildi. Stratejik İletişim Büyük Ödülü ‘İZEV Hayvanlar ve Biz’ projesiyle Lobby İletişim Danışmanlığı’na, Pazarlama İletişimi Büyük Ödülü ‘23 Nisan’ın Kutlu Olsun Barış Abi’ projesiyle Pure New Media’ya, Dijital ve Sosyal Medya Büyük Ödülü ise ‘Kalbi Sanat İçin Atanlar’ projesiyle Taze Fikir’e verildi.‘Kalbi Sanat İçin Atanlar’ projesi ayrıca ‘Ezber Bozan Proje’ ödülüne de hak kazandı. Törende ‘Sürdürülebilir Başarı Ödülleri’ başlığı altında 3 marka ve ajans 10 yıldan uzun süren kurumsal ve proje işbirliklerini ödülle taçlandırdı.

Ödül töreninde “İletişim Emektarları” başlığı altında sektörün usta isimleri ve uzun süreli çalışanları da onurlandırıldı. İletişim sektöründe 20 yıldan daha uzun süre bulunarak çalışmalarıyla hem sektöre katkı sağlamış hem de sonraki kuşaklara yol göstericilik yapmış 7 isim; Arzu Çekirge Paksoy, Bike İmre Anut, Ender Gören, Meral Saçkan, Neşe Banu Akarsu ve Özlem Süngü Tilki“Sektöre Gönül Veren Usta” ödülüne layık görüldü. Ayrıca 10 yıl üzerinde sektörde görev yapan Bahar Yaşlı Kaya, Emre Çubuk, Onur Anbarcı, Tuba Pınar, Volkan Bakaç ve Yasemin Edige Öztunç’a “İstikrar Örneği İletişim Emektarı” olarak onurlandırıldı.

Ödüle hak kazananların tam listesine www.pridaodulleri.org web sitesinden ulaşılabiliyor.