Skip to main content

Salgın döneminde çalışanlarına evden çalışma zorunluluğu getiren Twitter, yenilikçi bir karar alarak isteyen çalışanlarının salgın sonrasında da evden çalışmaya devam edebileceğini açıkladı.

Coronavirus salgını nedeniyle iş dünyasının bir kısmının evden çalışma modeline zorunlu olarak geçmiş olduğu ülkemizde de işlerin online’a taşınması dolayısıyla kaçınılmaz oldu. Virüsün yayılımını durdurmak için alınan önlemler sonrasında eğitim ve çalışma hayatının eve kaymasıyla beraber gelecek planlarında da ciddi değişimler görülmeye devam ediyor.

Salgın nedeniyle evden çalışmaya geçen şirketler arasındaki Facebook ve Google bu yaz açılmasını planladığı ofislerini 2020 yılının sonuna kadar kapalı tutma kararı aldığını sizlerle paylaşmıştık. Ofise dönüş konusunda en farklı yol izleyen şirket ise Twitter oldu. Salgın döneminde çalışanlarına evden çalışma zorunluluğu getiren Twitter, isteyen çalışanlarının salgın sonrasında da evden çalışma sistemine devam edebileceğini açıkladı.

Twitter’ın evden çalışmayla ilgili aldığı yenilikçi karar, pandemi sürecinde evden çalışma sisteminin başarılı olmasından dolayı alındı. İsteyen çalışanların salgın sonrasında ofisten çalışmaya devam edebileceğini belirtelim. Twitter’dan yapılan açıklamada çalışanlar evlerinden çalışmaya uygun şartlara ve pozisyona sahipse, bunu süresiz olarak devam ettirebilecekleri ifadesi yer aldı.