Skip to main content

Özellikle diğer iletişim kanallarının ulaşılamaz durumda olduğunda ‘Twitter Alerts’ özelliği kullanışlı bir hale geliyor.

Twitter, kullanıcıları acil durumlarda ve doğal felaketlerinde bilgilendiren uluslararası anlamda geçerli olan ‘Twitter Alerts’ özelliğini sundu.

Twitter’ın sunmuş olduğu bu yeni özellik ile kullanıcıların telefonlarına SMS olarak veya Twitter kullanıcılarına iPhone veya Android mobil cihazlarından bildirim gönderilecek. Gönderilen uyarılar ise diğer tweet’lerden farklı olması adına turuncu renkte gidecek.

‘Twitter Alerts’ uygulaması, olması muhtemel tehlike uyarılarını, önleyici tedbirleri, tahliye yönlendirmeleri, acil güvenlik uyarıları, belirli kaynaklara erişim için bilgilendirme, hizmetdışı kullanım ve yanlış bilgi yönetimini kapsıyor.

Japonya, Güney Kore ve ABD’deki bazı sivil toplum kuruluşları bildirim gönderimi konusunda yetkilendirilmiş durumda. Sunulan bu özellik ayrıca kamu kuruluşları için de geçerli olacak.

Şirketin resmi blog sayfasında yer verilen duyuruya göre; Twitter kullanıcıları, Twitter hesaplarından seçtikleri kuruluşlardan alacakları bildirimleri aktif duruma getirebilir.