Skip to main content

Yakında TweetDeck’i kullanmak için ödeme yapmanız gerekecek.

Twitter daha önce ücretsiz olan uygulaması TweetDeck’i Twitter Blue’ya özel hale getirdi. Yakında TweetDeck’i kullanmak için de ödeme yapmanız gerekecek.

Twitter’ın destek hesabı tarafından Pazartesi günü paylaşılan tweet’e göre TweetDeck, 2 Ağustos’tan itibaren yalnızca doğrulanmış hesaplar yani Twitter Blue aboneleri tarafından kullanılabilecek. Mevcut TweetDeck kullanıcıları yeni sürüme geçerken kayıtlı aramalarını, listelerini, sütunlarını ve iş akışlarını TweetDeck’in yeni sürümüne taşıyabilecek.

Twitter bir süredir TweetDeck’in yeni bir sürümünü test ediyor ve kullanıcılar mevcut arayüzdeki bir bağlantı aracılığıyla denemeye davet ediliyor. TweetDeck’in yeni sürümü, tam tweet oluşturucu işlevselliğini, alanları, video yerleştirmeyi, anketleri ve daha fazlasını destekliyor. Ancak şirket, TweetDeck’teki Teams işlevinin geçici olarak kullanılamadığını ve önümüzdeki haftalarda eski haline getirileceğini söyledi.

Son birkaç gün içinde yaşananlar ve son olarak TweetDeck’in ücretli olmasından sonra birçok Twitter kullanıcısı rakip uygulamalara yönelmeye başladı. Spill, Bluesky, Post, Mastodon gibi uygulamaların kullanıcı sayısında ciddi anlamda artış oldu.

Kaynak: You’ll soon have to pay to use TweetDeck – digitaltrends