Skip to main content

Yapılan son araştırma, Türklerin internete olan ilgisinin tatilde de devam ettiğini doğrular nitelikte

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama platformu Skyscanner, Türk seyahatseverlerin tatildeki internet kullanımlarını araştırdı.

Yaklaşık bin katılımcıyla gerçekleştirilen araştırmaya göre, seyahatseverlerin yüzde 88’i tatildeyken kablosuz internet erişimi için bir ücret ödemeyi kabul ediyor, ankete katılan seyahatseverlerin sadece yüzde 19’u ise tatillerinde ücretsiz Wi-Fi (Kablosuz İnternet Erişimi) hizmetinin otel seçimlerinde önemli olmadığını belirtiyor.

İnfografiğin üzerine tıklayarak daha yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

stadyum - infografik_

Araştırma, ayrıca Türk seyahatseverlerin tatilde bile internetsiz yapamayacağını gösteriyor. Katılımcıların yüzde 74’ü tatilde e-maillerini en az bir kere kontrol ettiklerini ve sadece yüzde 7’sinin telefonunu almadan tatile çıkmayı düşündüğünü de ortaya koyuyor.

Türkler tatilde en çok arkadaş ve aileleriyle iletişim kurmak için interneti kullandığını söylüyor. Ankete katılan seyahatseverlerin yüzde 67’si interneti sosyal medya hesaplarını güncellemek, yüzde 72’si ise internet bankacılığı işlemleri için tatilde internet kullandıklarını belirtiyor.

Fotoğraf: Shutter Stock