Skip to main content

Hanzade Doğan Boyner, hepsiburada.com ve e-ticaret sektöründeki deneyimleri ile Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin gelişmesine yönelik önerilerini katılımcılarla paylaştı

Doğan Online ve hepsiburada.com Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Startup İstanbul’da bir konuşma yaptı. Hanzade Doğan Boyner, “Türkiye’nin küresel girişimciliğin merkezi olmaması için hiçbir sebep yok. Girişimcilik ekosisteminin gelişmesi, girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ekonomimizin hak ettiği noktaya gelmesinde önemli rol oynayacak. Türkiye pazarının cazibesini artırmak için girişimcilerin hayatını kolaylaştıracak adımların atılması gerekiyor” dedi.

Hepsiburada.com’un da sponsorları arasında yer aldığı Startup İstanbul’un, Türkiye’yi küresel bir girişimcilik merkezi yapmanın önünü açacak önemli bir etkinlik olduğunu belirten Hanzade Doğan Boyner, şunları söyledi:

“Ülkemizin ekonomisine ve potansiyeline inancımız tam”

“Türkiye, teknolojiye hızlı uyum sağlayan genç nüfusu ile büyük bir potansiyel taşıyor. Biz hepsiburada.com olarak bu potansiyelden heyecan duyduğumuz için yatırımlarımıza aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Ülkemizin ekonomisine ve potansiyeline inancımız tam. Son iki yılda 150 milyon TL yatırım yaptık. Bu yatırımlarla e-ticaret pazarını ve ekosistemi büyütmeyi hedefliyoruz. Türkiye’nin küresel girişimciliğin merkezi olmaması için hiçbir sebep yok. Girişimcilik ekosisteminin gelişmesi, girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ekonomimizin hak ettiği noktaya gelmesinde önemli rol oynayacak. Türkiye pazarının cazibesini artırmak için girişimcilerin hayatını kolaylaştıracak adımların atılması gerekiyor.”

“Pazaryeri’ni girişimcilere açtık”

Hanzade Doğan Boyner konuşmasında hepsiburada.com’daki yeniliklerle ilgili de bilgiler verdi. Hepsiburada.com’un aylık 52 milyon ziyaret, 10 milyon üye, 30 kategoride 2,5 milyondan fazla ürünle Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu olduğunu belirten Doğan Boyner, son dönemde Pazaryeri’ni devreye alarak daha da güçlü bir alışveriş deneyimi sunduklarını söyledi. Pazaryeri’nin girişimcilik ekosistemini büyütecek önemli bir kanal olduğunu vurgulayan Doğan Boyner sözlerine şöyle devam etti: “Pazaryeri ile perakendenin kaçınılmaz dijital dönüşüme öncülük ediyoruz. Pazaryeri’nde kayıtlı mağazaların ve hepsiburada.com olarak çalıştığımız tedarikçilerin toplam sayısı 6 bini geçiyor. Pazaryeri’nde kapılarımızı ticaret yapmak isteyen herkese açtık. Girişimciler de bizde mağaza açabiliyor ve hepsiburada.com güvencesiyle ürünlerini burada satabiliyor.”

“Hepsipay ile yeni nesil ödeme çözümleri sunacağız”

Hanzade Doğan Boyner, son dönemde bir başka önemli yeniliği de ödeme alanında yaptıklarını ifade etti. E-ticaret ekosisteminin en önemli parçalarından biri olan ödeme sistemleri pazarında Hepsipay markasıyla yer aldıklarını belirten Doğan Boyner, “20 yıla yaklaşan e-ticaret tecrübemizle işletmelere yeni nesil, basit ve güvenli ödeme çözümleri sunacağız” dedi.

Girişimciliğin şirketler için de her zamankinden daha önemli hale geldiğini belirten Hanzade Doğan Boyner, hepsiburada.com’un başarısında girişimci şirket kavramının önemli rol oynadığını sözlerine ekledi.