DIGITAL AGE TV

ETKİNLİK

Burcu Şahin | 10.10.2016 - 18:00

Türkiye’de girişimcilik ekosistemi nereye gidiyor? [Video]

Startup İstanbul ziyaretçilerine, Türkiye'deki girişimcilik ekosistemi hakkındaki düşüncelerini sorduk. Video röportajımızı izleyebilirsiniz...

Startup’lar, yatırımcılar ve önemli sektör temsilcilerinin buluştuğu Startup İstanbul sona erdi. Dijital ekonomi etkinliklerinden biri olarak gösterilen Startup İstanbul, 6-10 Ekim 2016 tarihleri arasında ABD, Avrupa, Asya ve Afrika’dan gelecek yüzlerce girişimci ve yatırımcının katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirildi.

10 Ekim 2016 Pazartesi günü Volkswagen Arena’da finalini yapan Startup İstanbul’da, internet ve girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimleri, bilgi ve tecrübelerini katılımcılar ile paylaşırken girişimciliğe dair pek çok konuyu masaya yatırdı.

Startup İstanbul’a başvuruların açıldığı Mayıs ayından bu yana yaklaşık 25 bin başvuru alındı. Bu 25 bin başvuru değerlendirildi ve ön elemeyi geçen 4.085 girişimin 2.139’uyla online görüşmeler gerçekleştirildi. Bu görüşmeler sonucunda kısa listeye kalan 428 girişimin 100’ü ise Startup İstanbul’a katılmaya hak kazandı.

Biz de Startup İstanbul ziyaretçilerine, Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi hakkındaki düşüncelerini sorduk. Video röportajımızı yukarıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz…